contrast1.jpgcontrast2.jpgcontrast3.jpgcontrast4.jpg

 Cikkolvasó

ARCUNK SZÉPSÉGE, LELKÜNK SZÉPSÉGÉNEK TÜKRE

 

     Bőrünk kétrétegű fal. Erre a falra szükségünk van, nemcsak csomagolási okokból, hanem azért is, mert többek között az immunrendszerünk első bástyája. Arcunk, kezünk kendőzetlenül látható a külvilág számára, éppen ezért a legtöbbet árulja el rólunk.

    arcunk szépsége Az arcunkon fellelhető szépséghibák elárulják lelkiállapotunkat, személyiségünk aktuális álarcait jelenítik meg. Arcunk alakja, szerkezete múltunkat tükrözi, de leolvasható róla belső szerveink állapota is. Elárulja, hogyan viszonyulunk a világhoz, milyen kép alakult ki bennünk róla, és hogyan érezzük magunkat benne. Ha a belső és külső világunk megbomlik, arcunk jelez. Kiütésekkel- lázadással, foltokkal. A bőrön keresztül megmutatkozik pszichénk, érzéseink, például el tudunk pirulni a szégyentől, a haragtól, vagy elsápadunk a méregtől, a félelemtől.

     A bőrkiütés azt sugallja, hogy valami, amit idáig elnyomtunk magunkban, azt a lélek nem tudja tovább visszafojtani. Az akne főleg pubertáskorban jelenik meg az arcon. Abban az életkorban, amikor kezdjük felfedezni önmagunk nemiségét. Nem vagyunk többé gyerekek, de még nem tudunk mit kezdeni nőiségünkkel, vagy férfiúi mivoltunkkal. Idegen az új szerep. Kapcsolatba kerülünk a másik nemmel, és szégyelljük érzéseinket. Ezek a felnőtté válás első jelei. Nem mindenki kapja meg otthon a kellő felkészítést ehhez, nincs meg a kellő önbizalom… Bizonytalanságunk pedig megmutatkozik az arcon is. Az akne gyulladásos pattanás, a gyulladás pedig egyben a harag kifejeződése. Feszülő érzés, tompa fájdalom. Haragszunk a világra, amiért fel kell nőni, ezt nehezen fogadjuk el. Pattanás ellen sokszor ajánlják a napozást, hiszen a Nap előtt le kell vetkőzni, fel kell vállalnia önnön magát az embernek. Le kell vetni a ruha védőburkát. El kell fogadni a szexualitásunkat, kitárulkozni a melegségnek…

     Az arcon megjelenő szépséghibáknak, melyek általában belső szerveink működési zavaraira utalnak, egyben lelki okai is vannak. Az ajkak az érzékiség kifejezői, az áll az életerő, életösztön, szexualitás környéke, az orr a fallikus erőt szimbolizálja. A száj körüli kiütések utalhatnak zavart kommunikációs képességre. Szervi szinten azonban főként az emésztéshez rendeljük hozzá ezt a területet. Amikor a bélrendszer helyesen végzi az emésztő és méregtelenítő funkcióját, akkor nem kell a bőrön keresztül méregteleníteni. Az orcák területén végződik a vékonybél meridián. A vékonybél a felszívódást végzi, így az ezen a területen lévő elváltozások a bőrön  utalhatnak allergiára, ugyanakkor a vékonybél zavarai az érzelmi életünk nehezen feldolgozandó területeit is mutatják. A kipirosodott orca utalhat vashiányra, illetve magnéziumhiányra, ám a vashiány egyben az életerővel függ össze. Ha az orrmelléküreg telítődik, lázadunk, mert úgy érezzük, hogy a külvilág olyan elvárásokat állít velünk szemben, amit nem tudunk elfogadni, vagy amiknek nem tudunk megfelelni. Az orrcimpák körüli kiütések vastagbél zavarokra utalhatnak, mivel itt végződik a vastagbél meridian, de ez mutatja a tudatalattit is, mindazt, amit eltitkolunk, vagy amiről nem akarunk tudomást venni. A bal oldalon a gyomor, míg a jobb oldalon inkább a máj- és epe panaszok jelennek meg. A szemekből következtetni lehet a vese működésére, a táskás szem, mint tudjuk, utalhat veseproblémára. Ha égő, száraz, akkor elégtelen a folyadékbevitel. A folyadékhiányt a kiszáradt bőr is jelzi. A homlokon végződik a hólyag meridián. Folyó ügyeink itt törnek utat, ha a vesefunkciónk működése nem megfelelő.  Homlokunk értelmi és szellemi központ, intellektuális kifejezések eszköze, de beleink működése a homlok zónából szintén kiolvasható…

     Most, hogy betekintést nyertünk egy picit az arcon megjelenő bőrhibák okaira, nézzük meg, hogy miért is tömítődnek el pórusaink. Mint tudjuk, pórusainkon keresztül lélegzik a test. Ha ezek a nyílások elzáródnak, az annak a jele, hogy a testünk védekezik a külső hatásoktól, így keletkeznek a mitesszerek. A zsíros bőr kicsit vastagabb, igyekszik távol tartani magát a külső ingerektől. Csúszóssá, sikamlósabbá teszi a bőrt, hogy a külső ingerek ne tapadjanak meg rajta. Az ilyen emberek félnek, sérülékenynek hiszik magukat, önbizalomhiánytól szenvednek.

     A másik végletet jelentik a száraz bőrűek, akik befogadják a külső hatásokat, de ezt szűrő nélkül teszik. Kiszáradt, megfáradt. Hiányzik a gondoskodás önmagáról, vagy mások nem gondoskodnak róla kellőképpen. Talán a másokkal szembeni harc fárasztotta ki, de meglehet, hogy az önmagával folytatott harc is. Más szeretne lenni, mint ami, vagy aki…

     Ráncaink tükrözik hangulatainkat. Benne vannak a pillanatnyi érzelmeink. Ha megráncoljuk homlokunkat, felhúzzuk a szemöldökünket, máris sokat elárultunk mondandónkból...

     Figyeljünk érzéseinkre, vágyainkra, ha az arcunk jelez, nézzünk utána annak, hogy mit üzen nekünk! Arcunk tisztaságához, szépségéhez elengedhetetlen az önismeret. Ha harmóniában vagyunk önmagunkkal, akkor ezt látni rajtunk. Az isteni lélek igyekszik a tökéletesség, a harmónia felé terelgetni a lélek emberi oldalát, s mivel a lélek nyelvén nem beszélünk, a lélek megtalálja felénk a kommunikáció útját. Ez pedig a testi tünet. Ha szembe találjuk magunkat vele, mindenképpen gondolkozzunk el, hogy mi a valós oka!

 

2015. február 28.

Both Timi