contrast1.jpgcontrast2.jpgcontrast3.jpgcontrast4.jpg

A KÉZÁPOLÁSRÓL

 

     Kozmetikus tanuló koromban a manikűrt egyikünk sem szerette, úgy gondoltuk, az nem tartozik a kozmetikus hatókörébe, nem is nagyon foglalkoztam vele. A vizsgán a teljes kezelés mellé húznunk kellett egy plusz tételt, a sors fintoraként a manikűrt húztam...

kézápolás a mindennapokban     Azóta eltelt pár év, a múlt héten pedig elmentem egy manikűrös hölgyhöz. Legnagyobb meglepetésemre semmi mást nem csinált, csak lereszelte és kilakkozta a körmeimet- maximum 20 perces munka volt. Mi annak idején legalább egy órán keresztül ápoltuk a vendég kezét. Nemcsak a körmeit hoztuk rendbe, hanem leradíroztuk, megmasszíroztuk és még egy pakolást is felkentünk, sokszor a vendég kezét melegben is tartottuk, ha volt rá mód. Beszéljünk hát egy kicsit arról, hogy miért is fontos kezünk ápolása!

     Ahogy arcbőrünk, úgy kezünk is látható a világ számára. Régen a kisasszonyok kezük szépségének, fehérségének megóvása érdekében kesztyűt hordtak, az arisztokraták idősebb nőtagjai még ma is viselnek kesztyűt. Kezünk sok mindent elárul rólunk. Az általános egészségi állapotunktól a vitamin- és ásványianyag hiányig, a neurózisra való hajlamtól a kertészkedési szokásainkig minden megállapítható körmeink, kezeink állapotából. Érdemes odafigyelni, rendszeresen „karban tartani”, ha nekünk is fontos a jól ápolt, szép kéz.

     Mit is tehetünk mindezért otthon? Rendszeresen reszeljük le körmeinket, fordítsunk rá időt heti egy alkalommal, vágjuk és reszeljük olyan rövidre, vagy hagyjuk meg olyan hosszúra, ami nem zavar a munkánkban, nem akadályoz a mindennapi tevékenységünkben. Kívülről befelé haladva enyhén ívelt formát adjunk nekik. Ügyeljünk arra, hogy körmeink egyforma hosszúak legyenek, mindig a legrövidebbhez igazítsuk a többit. Miután lereszeltük, végezzünk egy kézradírt!

     10 g olívaolajban keverjünk el finomra őrölt sót, adjunk hozzá 5 csepp citrom illóolajat, 3 csepp levendula illóolajat. Radírozzuk le a kezünket alaposan, majd meleg vízzel öblítsük le, ne szappanozzuk. A kézradírtól a kezünk bársonyossá válik, eltávolítjuk vele az elhalt hámsejteket. A körömágynál a bőrt toljuk vissza erre alkalmas eszközzel.

     Készítsünk egy bőrpuhító pakolást az alábbiak szerint: 20 g shea vajat habosítsunk fel 15 g olajjal, ami lehet búzacsíra olaj, sárgabarackmag olaj, mandula olaj. Tegyünk hozzá 5 csepp citrom illóolajat és 2 csepp rózsafa illóolajat. Ezzel a kellemes habkrémmel vastagon kenjük be kezünket és húzzunk rá pamutkesztyűt, majd előmelegített törölközőbe tekerjük bele a kesztyűs kezünket. Ha módunk van rá, végeztessünk kézmasszázst, mely oldja a feszültséget, lazítja a merev izmokat, átmelegíti az ízületeket, fiatalítja bőrünket.

     Közeledik a hideg idő, minden nőnek kötelező a táskájában egy tápláló-védő krémet tartania, amit napközben akár többször is használhat, és kesztyűt, amivel fokozni tudjuk kezünk védelmét a hideg ellen. Fontos, hogy a kézkrém gyorsan beszívódjon, ápoljon, védjen a hidegtől, kiszáradástól, ne ragadjon, ne maradjon zsíros utóérzet.

     Ha rendszeresen időt szakítunk a kézápolásra, az eredmény nem marad el, kezünk meghálálja a gondoskodást!

 

Both Timi, 2015. október...

 

Felhasznált irodalom:

Karen Homer: A női szépség praktikái